Jump to content



Lightscribe


DarkSaga

Recommended Posts

έχετε πειραματιστεί χρησιμοποιήσει ποτέ το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό των συσκευών σας?

και αν ναι με ποιο πρόγραμμα?

έκανα μια προσπάθεια με εικόνα σε TDK δισκάκι και μου βγήκε πολύ αχνό το αποτέλεσμα,

sure thing εφαρμογή, best contrast επιλογή.

έγραψα και με το free tool από lightscribe ένα μικρό tribal στεφάνι και δυο ονόματα, δεν υποστηρίζει εικόνες

βγήκε πολύ πιο μαύρο/έντονο το αποτέλεσμα.

πρέπει μήπως να μετατρέψω μόνος μου την εικόνα σε b/w, καθαρό άσπρο μαύρο για να φανεί οκ το αποτέλεσμα?

θα ξανακάνω το τεστ και θα ποστάρω και εικόνες.

έχεις κανείς τίποτα να προσθέσει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα sony dvd-rw με lightscribe έχω κάνει δοκιμές με διάφορα cd/dvd για lightscribe με τα προγράμματα που έχει το lightscribe.com και για windows και για linux και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.Όσο για εικόνες πρέπει να χρησιμοποιήσεις είτε το template laberer είτε το design center για να βάλεις γιατί το simple laberer είναι μόνο για γράμματα και κάτι tribals. Επίσης για να μη σου φαίνονται αχνά πρέπει α)να βάλεις το πιο σκούρο και ας σου λέει ότι και καλά αυτό κρατά λιγότερο καιρό και β)πρέπει να διαλέξεις προσεκτικά το χρώμα του cd/dvd που θα βάλεις για εκτύπωση. Δηλαδή θα πρέπει να του πεις αν είναι χρυσό ή ασημένιο ή κόκκινο και σίγουρα να προσέξεις τη διαφορά ανάμεσα σε χρυσό και κίτρινο μιας και μοιάζουν. Το να του πεις το σωστό χρώμα του δίσκου που έβαλες είναι πολύ σημαντικό και επιρεάζει την εκτύπωση τόσο όσο η επιλεγμένη ανάλυση/ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει αντιτυπα, βαζεις τον αριθμο 3 και μολις πεταει εξω το δισκακι το ξαναβαζεις μεσα.Βεβεαια εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω.Ετσι εκανα εγω για να εκτυπωνονται πιο εντονα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.