Jump to content



rockwave festival...


netman

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Chris2004

Απ΄ότι ξέρω η σειρά του συγκροτήματος βγαίνει απο τις πωλήσεις. Τα τελευταία χρόνια εχουν κάνει τρελές πωλήσεις οι Nightwish και οι Queensryche απο την άλλη ποτέ δεν είχαν τόσο φανατικό κοινό. Δεν ξέρω Vader αν ήσουν στους Nightwish αλλά για μένα και καλύτερο Show κάνανε οι Nightwish κια ειχαν πολύ καλό ήχο και η Tarja ήταν θεά. Οι Queensryche είχαν πολύ κακό ήχο, δυστυχώς ο Tate δεν ακουγόταν καλά και να τραγούδησε καλά δεν μπορούσες να τον ακούσεις αλλα αυτό τους χάλασε όλη την εικόνα.

Δυστυχώς, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες.

Το δυστυχώς πηγαίνει στο θέμα των πωλήσεων και του ήχου του Tate.

Θα διαφωνήσω μόνο με το ''φανατικό κοινό'': Σίγουρα οι 'ryche είχαν και έχουν εξίσου (και πιο φανατικό πιστεύω κοινό). Απλώς οι Nightwish είναι τώρα της μόδας (αν και την εποχή του Empire οι 'ryche δεν νομίζω ότι ήταν λιγότερο της μόδας)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Μιας και το ξανανοιξε κάποιος το θέμα , και επειδη πέρασα τέλεια τις δύο μέρες που πήγα , μήπως ξέρει κανεις αν μπορώ να βρω πουθενά τα video του rockwave που προβλήθηκαν απο το mad ??????

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που χρωστούσα. Φωτό του Halford από το Rockwave. (Όχι και η καλύτερη ποιότητα)

Επίσης εγώ έχω σε βίντεο από το mad το Electric Eye και το Prophecy από τους Soulfly.

Τα είχα βρει στο eMULE, αν δεν μπορείς να τα βρεις στείλε ένα πμ.

post-135-1416071436,602_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχική απάντηση από netman

Ξέρει κανείς ποια συγκροτήματα θα παίζουν στο rockwave?

κρίμα που οι maiden δεν είναι μέσα!

απ'οτι εχω ακουσει και χωρις κατι να ειναι σιγουρο:

mastodon, slayer, twisted sister, helloween, megadeth!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Sepultura χωρίς τον Max....τί να πάς να δείς;

Μα γιατί, εδώ εσένα σου αρέσουν Priest χωρίς Halford, εκεί θα κολλήσουμε;

Επίσης 17/4 Moonspell.

Link to comment
Share on other sites

ελαφρώς OT, αλλά άκουσα σήμερα λίγο από τα νέα των priest και lost και μου έτρεχαν τα σάλια.......

βέβαια άκουσα ελάχιστα και μόνο από 1 τραγούδι από το καθένα επομένως δεν μπορώ να κρίνω ποιότητα συνθέσεων, αλλά ο ήχος και των 2 είναι καθαρά back to the good old days :banging:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:-O πρόσεχε, δεν κάνουν πλάκα με αυτά τα πράγματα

(αν και αλήθεια και να είναι, μέχρι τότε μπορεί να έχουν σφαχτεί πάλι και ο ozzy να έχει κάνει στο ενδιάμεσο 26 ''τελευταίες'' περιοδείες...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.