Jump to content



rockwave festival...


netman

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από spc

Ήταν όντως καταπληκτικά!

Από τις πιο όμορφες συναυλίες και με πολύ ωραίο feeling άνευ κανιβαλισμών κλπ ηλιθιοτήτων.

Το θέαμα του να βλέπεις οικογένειες 50-60αρηδων με τα παιδιά τους ήταν αλήθεια πολύ όμορφο (και δεν μιλάμε για τους κλασικούς παππούδες που βλέπεις σε όλες τις metal συναυλίες αλλά κυριλέ κυρίους και κυρίες με τις οικογένειές τους σαν να ήταν στην Σαββατιάτικη έξοδό τους).

Η απόδοση του συγκροτήματος ήταν όντως κορυφαία (Iommi :worship: )και ο Ozzy ως συνήθως μες την ενέργεια και τρέλα (ακόμα και το κλατάρισμά του στο encore για μένα - έδωσε έναν αέρα γνησιότητας στην συναυλία).

Αν και δεν είμαι ο πλέον φανατικός οπαδός τους (πιο πολύ μεγάλωσα με την DIO και Martin εποχή τους), μπορώ να πω ότι με κέρδισαν 100%.

Οι BLS και VR μου είναι σχετικά αδιάφοροι μουσικά (οι πρώτοι με ενόχλησαν με το καφριλίκι τους και οι 2οι μου ήταν απλώς συμπαθητικοί).

Στο σημείο αυτό θα πρέπει να αναφέρω τον κεραυνοβόλο έρωτα του Samael με τον τραγουδιστή των VR τον οποίο λύσσαξε να βρούμε στα παρασκήνια για να τον προσκαλέσει στην φάρμα του στην Λάρσα http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=239512#post239512 :inlove: ).

Καταγγέλλω επίσης το γεγονός ότι ο Vadergr είχε έρθει για να δει μόνο τους BLS γιατί μετά το set τους την έκανε (και καλά πήγε για μπιρίτσες....:p ).

Το μέρος είναι πολύ καλύτερο, μεγαλύτερο και πιο οργανωμένο από πέρυσι.

Μόνο αρνητικό το κλείσιμο της κάτω εισόδου το οποίο μας ανάγκασε σε περπάτημα μισής ώρας στο πήγαινε και 40+ λεπτών στην επιστροφή.

Η διαφορά του πήγαινε με το έλα ήταν η φαεινή ιδέα του Samael να κόψουμε δρόμο από μία ρεματιά (και καλάαφού ο σκοπός ήταν να μπούμε σε μία κατασκήνωση, η οποία συνόρευε με την ρεματιά, όπου του γυάλισαν κάτι 13χρονα πιπίνια :p). ’νευ πλάκας πάντως και παρά τα όσα απειλητικά ακουστήκαν από τους ομαδάρχες της κατασκήνωσης, το mini adventure αυτό ήταν θετικό και άποψη ώρας και από άποψη επαφής με την φύση.

Ο γυρισμός είχε από την αρχή όλα τα σημάδια μίας μεγάλης ταλαιπωρίας οπότε και αποφασίσαμε την επίσκεψη σε τοπική ταβέρνα μέχρι να τελειώσει το μποτιλιάρισμα (aka 1.5 ώρα περίπου). Εκεί, εκτός του ότι τιμήσαμε δεόντως τα παιδάκια (και ο υποφαινόμενος τις μπλε περτικαλάδες για να πνίξει τον καημό του από τον πρόσφατο χωρισμό :p) μάθαμε και από τον ταβερνιάρη inside info για τον Ozzy. Αφού μας ρώτησε λοιπόν αν ήταν καλός ο Ozzy και μάλλον παρεξηγήθηκε σε ερώτησή μου αν τον ήξερε και πριν έρθει εκεί, μας είπε με αυτόν μεγάλωσε, ότι η ταβέρνα του ταΐζει τα συγκροτήματα κλπ (και καλά), ότι απ όσο τον είδαν από μακρά δεν μπορεί καν να στρίψει χωρίς την βοήθεια μπράβων, μάλλον έχει Parkinson και άλλα ωραία.

Ακολούθησε mini μποτιλιάρισμα στην Εθνική (στο γνωστό σημείο μετά τα διόδια που κάνουν έργα) και τελική επιστροφή στα headquarters της Φαφλέρης ΑΕ απ όπου και καθένας την έκανε για πίτι του.

Αυτά τα ολίγα μέχρι το επόμενο metal διήμερο

:)

:worship: :worship: Aπο μικρη ησουνα καλη στην εκθεση εε? :worship: :worship:

Δε περιμενα ποτε να δω τον Ozzy με τοση ζωντανια παντως,ηταν ευχαριστη εκπληξη!!

Γενικα σα διοργανωση ηταν πολλη καλη παντως,ηχος-φωτισμος-γιγαντοθονες κτλ.

Αλλα τον καημενουλη τον Spcακο τον λυπιθηκα στο τελος....πολυ στεχωρια κ καημος...ηταν κ η μερα που γιορταζε απ οτι μου ειπει,οι μερα των GAY δλδ :hehe:

Για να ξεχασει αρχισε να πινει(φαντα μπλε φυσικα,την παιδικη!)...την μια μαλιστα την ηπιε μονορουφι!E την δευτερη τη χτυπησε σχετικα γρηγορα...κ οταν τελωσε κ αυτη,τσακισε ΟΤΙ βρησκοταν στο τραπεζι....!

Ελπιζω να τα ξαναβρει συντομα με τον καλο του γιατι τον βλεπω +20κιλα κ πορτοκαλαδοολικο :hehe:

Αρχική απάντηση από spc

είπαμε, όχι εγώ, η Samael :p

Ρε γιατι λες ψεματα στον κοσμο!?!Εσυ δεν ησουνα που χαιδεβοσουνα οταν τον ειδες με το καπελο ala GayLord? :p

Link to comment
Share on other sites

Μολλις γυρισα απο ενα δυιμερο στη μαλακασα γεματο τρελλα.

1η μερα

Garbage πολυ καλυτερα απ'οσο περιμενα με την sirley στα κεφια της!

Merilyn Manson το ατομο εφτιαξε μια καταπληκτικη παρασταση,οπτικα κ ακουστικα ηταν απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω δει μεχρι σημερα στον ελλαδικο χωρο,εβαλε φωτια στη σκηνη, μας εκαψε τα μυαλα κ εφυγε..........

2η μερα

Δεν εχω να πω κατι νεο αφου με καλυψαν οι απο πανω.

30000 ατομα στριμωχτηκαν για δουν απο κοντα τους γερους να τα σπανε

ο ozzy πιστευω επαθε πλακα με τοσο λαο κ στο τελος επεσε κ προσκυνουσε το κοσμο!

αν κ φανηκε λιγο η ηλικια του αφου στο τελευταιο κομματι που εχανε κατι ψιλες.

Υποδομη

Το μερος ηταν αρκετα ικανοποιητικο απο μεγεθος(αν κ στους sabbath φανηκε μικρο!) κ στησιμο,με πολυ κ καλο ηχο.

Αρκετα wc χωρις ουρες,καθαρα στην αρχη της μερας βρωμικα οσο βραδυαζε.

Ουτε μια βρυση με τρεχουμενο νερο,μια ή δυο ντουζεριες,camping εποιηκως αθλιο χωρις ουτε ενα δεντρο ή χορταρι κ το χειροτερο ολων το οτι ειχανε μια αθλια νερωμενη μπυρα!!!

Κριμα που δεν εμεινα κ σημερα να ακουσω sonic youth αλλα τελιωσαν τα φραγκα:(

Link to comment
Share on other sites

Ήταν θεική η συναυλία και ο ozzy τα έδωσε όλα. Μάλλον χάρηκε που είδε τόσο ζωντανό κοινό και τραγούδησε μέχρι να κλείσει η φωνή του (κυριολεκτικά).

Απίστευτα ήταν και άκουσα και το wizard :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, και απλά συμπληρώνω δυο πράγματα που βίωσα προσωπικά :

1. Έχει μπεί στις στιγμές - εμπειρίες ορόσημα της ζωής μου, από αυτές που όταν σκέφτεσαι "τι θυμάμαι από τη ζωή μου μέχρι τώρα", καμιά δεκαρία (το πολύ) έρχονται στο μυαλό αμέσως.

2. Μετά από αυτή τη συναυλία δεν νομίζω ότι θα ευχαριστηθώ άλλη τόσο πολύ.

Υ.Γ. Τελικά η γριά η κότα έχει το ζουμί ;)

Υ.Γ.2 : Είδα Γεωργίου (τον γνωστό) και Τζόνυ Βαβούρα

Υ.Γ.3 : Ήμουν και εγώ από τα χιλιάδες "πρόβατα" που περίμενα τα λεωφορεία του rockwave. Εγώ μπήκα στις 3:00 με "ντου" και αφού είχα περπατήσει ~5χλμ πάνω κάτω. Θα μου πείς κατέβα με αμάξι, αλλά εσείς θα κατεβάζατε αμάξι 3 ημερών εκεί;

Link to comment
Share on other sites

O Γεωργιου στην χθεσινοβραδινη εκπομπη του μιλουσε 10 λεπτα για τους sabbath!

Και ελεγε οτι αυτα που ακουγε για 30000 κοσμο ηταν σαχλαμαρες.Αυτος που ξερει το ματι του απο γηπεδα :D ειπε οτι ειχε κοντα στα 40000 ατομα.

Η πλακα εγινε αργοτερα οταν σχολιασε την δηλωση του Μαραντονα οτι ο Ρικελμε ειναι ο διαδοχος του!Ειπε οτι αν ο διαδοχος του ειναι ο Ρικελεμε, τοτε του Ozzy ειναι ο Ταμπακης!:worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

O Γεωργιου στην χθεσινοβραδινη εκπομπη του μιλουσε 10 λεπτα για τους sabbath!

Και ελεγε οτι αυτα που ακουγε για 300000 κοσμο ηταν σαχλαμαρες.Αυτος που ξερει το ματι του απο γηπεδα :D ειπε οτι ειχε κοντα στα 400000 ατομα.

Η πλακα εγινε αργοτερα οταν σχολιασε την δηλωση του Μαραντονα οτι ο Ρικελμε ειναι ο διαδοχος του!Ειπε οτι αν ο διαδοχος του ειναι ο Ρικελεμε, τοτε του Ozzy ειναι ο Ταμπακης!:worship: :worship: :worship:

Για πες, τι άλλο έλεγε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Πολλά μηδενικά δεν έχεις βάλει ρε vader; Λολ.

Tα διορθωσα!

Αρχική απάντηση από paxman

Για πες, τι άλλο έλεγε;

Ειπε οτι εχουν ερθει και αλλα τεραστια ονοματα οπως οι Stones αλλα ειπε οτι η συναυλια τους τοτε ηταν μονο γκλαμουρια σε αντιθεση με αυτη των sabbath.

Εδωσε ρεστα ο τυπος χθες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

O Γεωργιου στην χθεσινοβραδινη εκπομπη του μιλουσε 10 λεπτα για τους sabbath!

Και ελεγε οτι αυτα που ακουγε για 30000 κοσμο ηταν σαχλαμαρες.Αυτος που ξερει το ματι του απο γηπεδα :D ειπε οτι ειχε κοντα στα 40000 ατομα.

Η πλακα εγινε αργοτερα οταν σχολιασε την δηλωση του Μαραντονα οτι ο Ρικελμε ειναι ο διαδοχος του!Ειπε οτι αν ο διαδοχος του ειναι ο Ρικελεμε, τοτε του Ozzy ειναι ο Ταμπακης!:worship: :worship: :worship:

τι μας μα πει κ ο γερωργιου,40000 που κοβει το ματι του!!!!

19000 προπωληση ειχαν κ τελευταια μερα πεσαν στα ταμεια αλλα 20000!

καραLOL

tespa

MERILYN RULEZ

post-752-1416072039,5365_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κ ο λαος παιρνει φωτια!

φυσικα η φωτογραφικη ποιοτικα ειναι σε αθλια κατασταση αλλα ετσι ειναι τα πραματα σε συναυλιες,εκτος αν πας στο ηρωδειο με τριποδι κ τηλεφακο να εχεις την ανεση σου!!

post-752-1416072040,4564_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.