Jump to content



rockwave festival...


netman

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

ε ναι...στο κατω κατω οποιος αφηνει τα λεφτα του στην didi ειναι θυμα διοτι μας κατακλεβει...και δυστυχως ειμαστε θυματα!!!να ναι καλα η omicron music...τουλαχιστον διοργανωνει φεστιβαλ και συναυλιες χωρις να μας πιανει τον.....κ#*ο....:banging: :banging: :banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και αλλά βίντεο cherryman από την συναυλία? γιατί δυστυχώς δεν πήρα τίποτα μαζί για να απαθανατίσω καμιά σκηνή! :( Όσο για τα λεφτά ναι μας έπιασαν τον κ###ο χοντρά και είμαι και εγώ ένα τέτοιο θύμα, αλλά δεν με πειράζει εγώ πήγα να ακούσω κάποια συγκροτήματα που μου αρέσουν και να τους δω και από κοντά (αν θεωρείτε κοντά εκεί που έκατσα). Εγώ για πρώτη φορά που πήγα τα είδα όλα τέλεια! Και γεμάτο ήτανε και μουσική καλή άκουσα με την παρέα μου! Τώρα κάποια μικρολαθάκια που κάνανε δεν τα σχολιάζω ούτε τους κατηγορώ!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Σοβαρά ο Halford έφυγε και ξαναγύρισε για τα λεφτά? Όχι ρε οι Sabbath κάνουν συναυλίες για λεφτά? Και οι maiden και οι whitesnake το Ιδιο? Οχι ρε παιδία με στεναχωρήσατε τώρα. Δεν γίνονται οι επανενώσεις από αγάπη για την μουσική και το κοινό?

Τώρα με βγάζετε από τα ρούχα μου γιατί συμπεριφέρεστε σαν να είστε 16 χρονών .. Λέτε τέτοια πράματα ενώ ο δικός σου μπαμπάς παίρνει φακελάκια αλλιώς σε αφήνει να πεθάνεις στο διάδρομο , ο δικός σου θειος σου ζητάει τάδε 1000δες εύρο για να με "περάσει" στο φορολογικό έλεγχο , ο δικός σου αδερφός αυξάνει το δωμάτιο στην Κέρκυρα 80% γιατί είναι χρονιά ολυμπιακών αγώνων , και η γιαγιά σου κάνει πλακάκια με τον οδηγό του πούλμαν για να κάνει στάση υποχρεωτικά στο μαγαζί της στη μέση του πουθενά και σου χρεώσει μια coca cola 2ε που μετά από 6 ώρες ταξίδι τη χρειάζεσαι γιατί θα σκάσεις....

Ειδικά εμείς οι Έλληνες δεν έχουμε δικαίωμα να λέμε τέτοιες μαλα***ς.

Το να κάνεις συναυλίες είναι έντιμη δουλεία . Προσφέρεις κάτι αν ο άλλος θέλει έρχεται ΤΕΛΟΣ..

(Φυσικά δεν απευθύνομαι συγκεκριμένα σε κάποιον από τα προηγούμενα Post γενικά μιλάω )

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι επειδή κάνουν εμπορικά κόλπα κτλ οτι δεν πρέπει να πάμε, αλλά να μην τους αποκαλουμε θεούς ειδικά όταν κάποιος φεύγει δηλώνοντας οτι "το Μεταλ πέθανε" και να γυρίσει στη ΠΟΠ

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα είπε: το μέταλ πέθανε, γ@μιούνται οι Priest. Και η αλήθεια είναι ότι το μέταλ όπως το ξέραμε, αλλά και το rock έχουν πεθάνει.

Για το αν είναι ακριβή η συναυλία, ναι είναι αρκετά, ΑΛΛΑ με 60 είδαμε 9 συγκροτήματα. Και τι συγκροτήματα. Η συναυλία των Evanescence είχε 41, σήμερα οι Archive έχουν 36 νομίζω.

Το γεγονός ότι είναι πολύ πιο ακριβά, σε καμμία περίπτωση δεν δικαιολογεί την τιμή του rockwave, αλλά είναι κάτι κι αυτό.

Εμένα πάντως μου αρκεί που οι Priest ξεκινήσανε και σχεδόν στο μεγαλύτερο μέρος της καριέρας τους ήταν συγκρότημα που ακούμπαγε στα προβλήματα της κοινωνίας. Το χρήμα διαφθείρει, αυτό το ξέρουμε όλοι. Τι να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται. Οι φωτογραφίες αυτές είναι από την συναυλία στην Ελλάδα και προέρχονται από το site των Θεών.

http://www.judaspriest.com/photo/newshowphoto.asp?image=/photo/2004Europe/CROWD_GREECE.JPG

http://www.judaspriest.com/photo/newshowphoto.asp?image=/photo/2004Europe/KK_ATHENS.JPG

http://www.judaspriest.com/photo/newshowphoto.asp?image=/photo/2004Europe/GROUP_ATHENS2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Οι "Θεοί" ούτε μια αναφορά στην Ελλάδα και στους Έλληνες φάνς που παρ'ολα τα χάλια του Halford τα κάνανε π@@@ Η φωτό είναι όντως απο Ελλάδα, αλλά είναι ξεφτίλα εκεί που λένε πώς οι Ισπανοί ξέρουν να δείχνουν την αγάπη τους ακριβώς απο κάτω να δείχνουν τη φωτό(και καλά πως ήταν απο Ισπανία) . Ανέφεραν και όλους τους άλλους(Ισπανούς ολλανδούς, τσέχους, βέλγους)

Ιδού και το Λινκ. http://www.judaspriest.com/news/default.asp

Τι να πώ, ξεφτίλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις ένα δίκιο, αλλά σε κάποια από αυτές τις συναυλίες ήταν και 40.000 κόσμος έτσι; Και θεούς δεν τους έκανε η Ελλάδα. Και στην Βουλγαρία το κοινό που ήταν στα επίπεδα τα δικά μας από κόσμο, ήταν όλοι για τους Priest εκεί και ήταν λίγο πιο ενθουσώδεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από netcrawler

Φίλε μου δέν πολυκατάλαβα τι ενοείς οταν λές οπως το ξέραμε??

Απλά λέω πως κλασικά τραγούδια αλλά και σχήματα δεν πρόκειται να ξαναυπάρξουν. Η μουσική και τα είδη της εξελίσεται. Αυτό εννοώ απλώς.

Link to comment
Share on other sites

Ti στο καλο ρε παιδια?Δεν υπαρχει κανεις ροκας εδω?Pixies δεν πηγε κανενας?

Οσο για την metal μερα, ειλικρινα απορω πως στο καλο οι μεγαλοι queensryche επαιξαν πριν τους nightwish... Ελεος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Οσο για την metal μερα, ειλικρινα απορω πως στο καλο οι μεγαλοι queensryche επαιξαν πριν τους nightwish... Ελεος...

Συμφωνώ απόλυτα.

Για μένα οι 'ryche είναι πάνω και από τους Priest αλλά απλώς δεν έχουν ακόμα τον μύθο τους (εκτός του ότι η μουσική τους είναι σαφώς πιο ''εγκεφαλική'' - αν και μετά το ''hear ..'' δεν μου λένε πολλά πλέον)

PS Vadergr, δεν ήσουν έτοιμος για ''μάχη'' προ μηνός ή τα 'χω χάσει από την πολύ δουλεία;

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι ξέρω η σειρά του συγκροτήματος βγαίνει απο τις πωλήσεις. Τα τελευταία χρόνια εχουν κάνει τρελές πωλήσεις οι Nightwish και οι Queensryche απο την άλλη ποτέ δεν είχαν τόσο φανατικό κοινό. Δεν ξέρω Vader αν ήσουν στους Nightwish αλλά για μένα και καλύτερο Show κάνανε οι Nightwish κια ειχαν πολύ καλό ήχο και η Tarja ήταν θεά. Οι Queensryche είχαν πολύ κακό ήχο, δυστυχώς ο Tate δεν ακουγόταν καλά και να τραγούδησε καλά δεν μπορούσες να τον ακούσεις αλλα αυτό τους χάλασε όλη την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Απλά λέω πως κλασικά τραγούδια αλλά και σχήματα δεν πρόκειται να ξαναυπάρξουν. Η μουσική και τα είδη της εξελίσεται. Αυτό εννοώ απλώς.

Αν είναι έτσι θα συμφωνήσω μαζί σου απλώς αλλο κατάλαβα:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Απ΄ότι ξέρω η σειρά του συγκροτήματος βγαίνει απο τις πωλήσεις.

Έτσι όπως το λέει είναι. Είναι θέμα εμπορικότητας κάθε συγκροτήματος. Οι Priest βέβαια βγήκαν πρώτοι, (για να προλάβω πιθανόν απορίες) επειδή είναι το μεγάλο όνομα και είναι και η επανένωση στη μέση.

Όπως και οι Cradle of Filth το 2001 έιχαν βγει πιο αργά από τους Savatage. Επειδή πουλάγανε τρελά και ίσως ακόμα, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.