Jump to content



Φθηνο pc!!!


Tarlac

Recommended Posts

Ηθελα μια μικρη βοηθεια σχετικα με την αγορα pc.Θελω να παρω ενα pc και να το εχω για κατεβαστηρι και να παιζω και κανα pro και κανα counter...Κουτι εχω,σκληρους εχω,τροφοδοτικο εχω.Θελω με 250 ευρο max να παρω ΜΗΤΡΙΚΗ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ kαι RΑΜ!!! Για πιο φθηνη λυση θα παω σε amd βρηκα λοιπον αυτα τα κομματια

Msystems.gr - Προϊόντα - AMD Phenom II x4 Quad Core 850

Msystems.gr - Προϊόντα - Gigabyte 990XA-UD3

Msystems.gr - Προϊόντα - Kingston 4GB HyperX blu 1600MHz CL9 (Kit of 2)

αν εχετε κατι αλλο να προτεινεται ακουω......:mobile1:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα μια μικρη βοηθεια σχετικα με την αγορα pc.Θελω να παρω ενα pc και να το εχω για κατεβαστηρι και να παιζω και κανα pro και κανα counter...Κουτι εχω,σκληρους εχω,τροφοδοτικο εχω.Θελω με 250 ευρο max να παρω ΜΗΤΡΙΚΗ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ kαι RΑΜ!!! Για πιο φθηνη λυση θα παω σε amd βρηκα λοιπον αυτα τα κομματια

Msystems.gr - Προϊόντα - AMD Phenom II x4 Quad Core 850

Msystems.gr - Προϊόντα - Gigabyte 990XA-UD3

Msystems.gr - Προϊόντα - Kingston 4GB HyperX blu 1600MHz CL9 (Kit of 2)

αν εχετε κατι αλλο να προτεινεται ακουω......:mobile1:

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=18663&cat=2⊂=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined 110.16 η

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=26556&cat=2⊂=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined 107,71

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=26298&cat=3⊂=374&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined 83,25

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=25452&cat=4⊂=244&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined 30,18

η http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=22046&cat=4⊂=244&pmanuf=undefined&sort=3&step=2 50,87

Link to comment
Share on other sites

AMD PHENOM II X6 1090T 3,2Ghz (unlock, turbo core)

PROCESSOR :: AMD Phenom II X6 1090T 3.2 GHz Six Core Socket AM3 125W Box Black Edition (HDT90ZFBGRBOX) - Visionstudio.gr

ASROCK 870 EXTREME III REV 2.0 = Είναι AM3+ με USBIII, Native SataIII, E-SATAIII, 2X8 Lanes για CROSSFIRE .

MOTHERBOARD :: Asrock Socket AM3 870 Extreme3 R2.0 GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

KINGSTON 4GB DDR3 1600Mhz

MEMORY :: Kingston Hyper X Blu 4GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9AD3B1K2/4G) (Kit 2 x 2048) - Visionstudio.gr

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σύνολο: 262€ !!

Αν δίνεις και + 15€ τότε κοίταξε τις παρακάτω μνήμες !

Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3K2/8GX) (Kit 2 x 4096)

MEMORY :: Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3K2/8GX) (Kit 2 x 4096) - Visionstudio.gr

Από εκεί και πέρα το συγκεκριμένο σύνολο μπορεί να είναι σχετικά φτηνό για αυτά που προσφέρει σαν πλατφόρμα, αλλά είναι πολύ δυνατό σύνολο !!!

#### Η μητρική είναι πάρα πολύ καλή, είναι το rev. 2.0 = ΑΜ3+ της πολύ πετυχημένης REV.1 =AM3 όπου είχε γίνει best seller.

Είναι πληρέστατη και την δίνουν σε τιμή ΧΩΜΑ.

Μητρική με 2Χ 8Lanes για crossfire με 74€ ΔΕΝ θα βρεις πουθενά, ενώ ταυτόχρονα έχεις και ΝΑΤΙVE SataIII και E-SATAIII και είσαι all solid capacitor design.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα μια μικρη βοηθεια σχετικα με την αγορα pc.Θελω να παρω ενα pc και να το εχω για κατεβαστηρι και να παιζω και κανα pro και κανα counter...Κουτι εχω,σκληρους εχω,τροφοδοτικο εχω.Θελω με 250 ευρο max να παρω ΜΗΤΡΙΚΗ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ kαι RΑΜ!!! Για πιο φθηνη λυση θα παω σε amd βρηκα λοιπον αυτα τα κομματια

Msystems.gr - Προϊόντα - AMD Phenom II x4 Quad Core 850

Msystems.gr - Προϊόντα - Gigabyte 990XA-UD3

Msystems.gr - Προϊόντα - Kingston 4GB HyperX blu 1600MHz CL9 (Kit of 2)

αν εχετε κατι αλλο να προτεινεται ακουω......:mobile1:

κυριοι, μην ξεφευγουμε..!!! κατεβαστηρι θα ειναι κατα κυριο λογο, απο οτι λεει! αν θελει Gaming PC, να το ξεκαθαρισει απο τωρα!!

εγω προτεινω μητρικη και μνημες του Adpanos με επεξεργαστη εναν 960Τ!

που και αυτος, πολυ ειναι, αλλα μπορεις να κανεις πολυ καλη διαχειριση καταναλωσης ωστε να μην "καιει" πολυ, μιας και θα μενει πολλες ωρες ανοικτος!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβαστηρι θα ειναι βασικα!!! Κοιταξτε επειδη πηγαινοερχομαι συχνα Αθηνα και εκει που μενω κανονικα το ιντερνετ ειναι για τα πανηγυρια, θα ηθελα να εχω ενα pc να κατεβαζω αλλα και να μπορω να παιξω κανα pro με κανα φιλαρακι και κανα counter αυτα.Διαθετω μεχρι 250-260 για μητρικη,cpu και ram τα υπολοιπα τα εχω.(η καρτα γραφικων μου λειπει αλλα θα το κοιταξω μετα αυτο το θεμα γιατι υπαρχει περιπτωσει να μου χαρισει μια ενας φιλος):)

Link to comment
Share on other sites

AMD PHENOM II X6 1090T 3,2Ghz (unlock, turbo core)

PROCESSOR :: AMD Phenom II X6 1090T 3.2 GHz Six Core Socket AM3 125W Box Black Edition (HDT90ZFBGRBOX) - Visionstudio.gr

ASROCK 870 EXTREME III REV 2.0 = Είναι AM3+ με USBIII, Native SataIII, E-SATAIII, 2X8 Lanes για CROSSFIRE .

MOTHERBOARD :: Asrock Socket AM3 870 Extreme3 R2.0 GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

KINGSTON 4GB DDR3 1600Mhz

MEMORY :: Kingston Hyper X Blu 4GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9AD3B1K2/4G) (Kit 2 x 2048) - Visionstudio.gr

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σύνολο: 262€ !!

Αν δίνεις και + 15€ τότε κοίταξε τις παρακάτω μνήμες !

Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3K2/8GX) (Kit 2 x 4096)

MEMORY :: Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz (KHX1600C9D3K2/8GX) (Kit 2 x 4096) - Visionstudio.gr

Από εκεί και πέρα το συγκεκριμένο σύνολο μπορεί να είναι σχετικά φτηνό για αυτά που προσφέρει σαν πλατφόρμα, αλλά είναι πολύ δυνατό σύνολο !!!

#### Η μητρική είναι πάρα πολύ καλή, είναι το rev. 2.0 = ΑΜ3+ της πολύ πετυχημένης REV.1 =AM3 όπου είχε γίνει best seller.

Είναι πληρέστατη και την δίνουν σε τιμή ΧΩΜΑ.

Μητρική με 2Χ 8Lanes για crossfire με 74€ ΔΕΝ θα βρεις πουθενά, ενώ ταυτόχρονα έχεις και ΝΑΤΙVE SataIII και E-SATAIII και είσαι all solid capacitor design.

Mαλλον κλεινω προς αυτο που λες....οντως η μητρικη ειναι πολυ φθηνη γι'αυτα που προσφερει.thanks man.Απο ρευμα δεν θα καταναλωνει πολυ ε?

Link to comment
Share on other sites

Οταν είναι σε IDLE κατάσταση με το COOL n QUIET ενεργοποιημένο, θα καταναλώνει όσο ΟΛΟΙ οι άλλοι phenoms, όπως πχ και ο 960Τ και αυτό γιατί η συχνότητα εκείνη της στιγμή πέφτει στα 800Mhz με τάση κάτω από 1V.

Οπότε όταν ο επεξεργαστής θα κάθεται (σε απλές καθημερινές εφαρμογές και κατέβασμα) θα έχεις χαμηλή κατανάλωση, ενώ όταν κάνεις κάτι απιτητικό θα έχεις λίγο υψηλότερη κατανάλωση αλλά θα έχεις και μεγαλύτερη απόδοση.

Αν μπορείς βάλε και το 8GB και θα έχεις ένα σύστημα για πολλά πολλά χρόνια που θα πετάει.

Επόμενη αγορά που θα πρέπει να προγραμματίσεις άσχετα με το ποιο σύστημα θα πας είναι ένας SSD δίσκος. Θα δεις τρελή διαφορά στον αέρα του συστήματος.

Πχ. Ενας SAMSUNG 830 SSD 128GB SATAIII για αρκετό καιρό θα είναι κορυφαία επιλογή για το σύστημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Επόμενη αγορά που θα πρέπει να προγραμματίσεις άσχετα με το ποιο σύστημα θα πας είναι ένας SSD δίσκος. Θα δεις τρελή διαφορά στον αέρα του συστήματος.

Πχ. Ενας SAMSUNG 830 SSD 128GB SATAIII για αρκετό καιρό θα είναι κορυφαία επιλογή για το σύστημά σου.

Που μπορω να τον βρω αυτο το σκληρο γιατι δεν τον εχει το skroutz(το εχει το pixmania αλλα δεν τους εμπιστευομαι) ουτε καποιο γνωστο μαγαζι....? (μπορεις να μου προτεινεις και κανεναν αλλον? ) ευχαριστω πολυ και παλι...

Link to comment
Share on other sites

To VISIONSTUDIO τον είχε μέχρι προχτές !

Τους βλέπεις παρακάτω :

VISION STUDIO COMPUTERS - ΛΙΣΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ - ΣΚΛΗΡΟΙ ΔΙΣΚΟΙ

Για τον 128άρη κάνε μια ερώτηση για το πότε θα τον ξαναέχουν διαθέσιμο.

Η τιμή του πάντως ήταν πολύ καλή για τέτοιας κατηγορίας SSD. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.