Jump to content



iphone 4 σπασμένη οθόνη


mazax

Recommended Posts

Παιδιά σήμερα η μέρα είναι από το πρωί χάλια. Τελείωσε ακόμα χειρότερα αφού μου έπεσε έξω από το αμάξι το κινητό μου ένα iphone 4 και έσπασε η οθόνη του. Ξέρετε αν αλλάζει? Υπάρχει service? Ειναι εκτός εγγύησης...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

η οθονη παει μαζι με το digitizer με κοστος καπου στα 30 απο ebay.

αμα πιανουν λιγο τα χερια σου το φτιαχνεις μονος σου χαρις στα αμετρητα βιντεο και οδηγους στο ιτνερνετ

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ειναι παρα πολυ ευκολο! εγω φαντασου το εκανα ασπρο το δικο μου μηλοφωνο!και θα σου προτεινα να το κανεις μονος σου γιατι εχω ακουσει πολλα ασχημα!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολύ παιδιά,

Σημερα με πήραν απο vodafone και μου ειπανε οτι την άλλη Παρασκευή μάλλον θα έχω το 4S οπότε το σκέφτομαι. Βρήκα και στην Γλυφάδα ένα μαγαζί που ζητάει 165€ για αλλαγή. Με βάλατε σε σκέψεις με το ebay, θα δω. Πάντως και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και αλλάζει...τι έσπασε? το digitizer (εξωτερικό περίβλημα) ή η οθόνη?

Αυτό μου έσπασε το digitizer στην πάνω γωνία γιατί το τηλέφωνο λειτουργεί αν θέλεις αλλά διαλύεται σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και 160 για μια οθονη ΕΛΕΟΣ

Σου λεω το πολυ 100 να δωσεις....

να φανταστεις οτι στοπ ebay με 200 ευρς αν θυμαμαι καλα περνεις κουφαρι απο iphone 4 δλδ ετοιμο συναρμολογημενο με μπαταριες καμερες και τα λοιπα!που απλα βαζεις την logic board και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

τελικά με πήραν από vodafone και το έδωσε για αλλαγή.

Η πλάκα είναι όιτ θα το έχω την άλλη Παρασκευή ή Δευτέρα μαζί με το 4s.

Η αλλαγή με άλλο, μάλλον από επισκευή δεν νομίζω καινούργιο, στοίχισε 140€ + ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου?

Δηλαδή κακό είναι να το φτιάξω τσάμπα (γιατί το κόστος είναι από επιδότηση) πρέπει να πληρώσω και να το κάνω μόνος μου? Oταν το έπαθα αγχώθηκα γιατί σε αντίθεση με πολλούς χρήστες smartphone εμένα μου είναι απαραίτητο εργαλείο στην δουλειά μου, αυτές τις μέρες χρησιμοποιώ ένα Galaxy Tab 7". Μετά που μίλησα με Vodafone και μου είπαν για την υπηρεσία αλλαγής, με κόστος 140+ΦΠΑ αλλά που εμένα θα μπει στην επιδότηση τι να έκανα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Στο insomnia.gr ειναι ενα παιδι που τα φτιαχνει με 40-50ευρω (αλλαγη ανταλλακτικου και εργασια).

Ειχα δει οτι ειχε καλες αξιολογησεις.

Θα στον προτεινα, αλλα το εδωσες ηδη!

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση είναι χρήματα που σου ανήκουν και δεν στα χαρίζει κανένας.

Επιλογή σου είναι να πετάξεις 172 € αντί περίπου 50 - 100 € που θα στοίχιζε αν ασχολιόσουν λίγο πάρα πάνω και όχι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση είναι χρήματα που σου ανήκουν και δεν στα χαρίζει κανένας.

Επιλογή σου είναι να πετάξεις 172 € αντί περίπου 50 - 100 € που θα στοίχιζε αν ασχολιόσουν λίγο πάρα πάνω και όχι μονόδρομος.

Φίλε μου όμως ξεχνάς ότι επιδότηση παίρνεις κάθε χρόνο. Εγώ έχω επιδότηση που καλύπτει την αλλαγή και το 4s και μένουν και χρήματα. Επίσης με τα 50-100 ευρώ θα είχα το ρίσκο της νέας βλάβης αλλά με τα 172 θα έχω και εγγύηση. Πέρσι για να καταλάβεις πήρα τον Αυγουστο το iphone4 τον Νοεμβριο το Galaxy Tab και έμεινε και επιδότηση.

Φέτος πήρα το 4s 32GB και την επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.